Brand Week Istanbul

Zeynep Bastık

Şarkıcı

person1Zeynep Bastık

Şarkıcı || Singer

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

Zeynep Bastık, 1993’te Çanakkale’de müzisyen bir ailede doğdu. Kısa süre sonra İzmir’e yerleşti ve burada büyüdü. 17 yaşında başlayan kariyerinde müzik dışında profesyonel olarak dans etti ve oyunculuk yaptı.

 

İzmir’deki yerel Jackpot adlı rock grubundaki solistiiğinin ardından İstanbul’da Murat Dalkılıç’ın back vokalistliğini yaptı. Ardından solo kariyerine adım atıp Fırça ve Şahaneyim single’larını yayınladı.

 

Daha sonra kendi evinde cover parçalar seslendirdiği YouTube kanalını kurdu. Kanal 1.5 yıl içerisinde 2 milyon aboneyi aşıp 1 milyar izlenmeyi geçerek Türkiye’nin en büyük bireysel müzik kanalı oldu. Ardından Her Yerde Sen, Uslanmıyor Bu, Çukur, Her Mevsim Yazım, Bir Daha solo şarkılarını yayınladı. Bırakman Doğru Mu, Mod , Güneş, Dargın düetlerinde yer aldı. Yayınladığı şarkıların tümü dijitalde, TV’de ve radyolarda en çok dinlenen şarkılar arasında yer aldı, dizilerde ve filmlerde sıklıkla kullanıldı. Gerçekleştirdiği Açıkhava turnesi ile Türkiye’nin en büyük arenalarında konserler verdi. 


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle