konusmaci

Soli Özel

Soli Özel

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Soli Özel, Bennington College'dan Ekonomi alanında lisans öğrenimi gördükten sonra yüksek lisansını Johns Hopkins Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında tamamladı.

 İstanbul Kadir Has Üniversitesi'nde kıdemli öğretim görevlisi olan Özel, hâlen Viyana'daki Beşeri Bilimler Enstitüsü'nde (IWM) bağlı “Europe’s Futures” projesi özelinde dersler vermektedir.

 Pandemi döneminde, Orta Asya Amerikan Üniversitesi'nde (AUCA) ve Sciences-Po'nun Menton kampüsünde dersler verdi. Yale Hukuk Fakültesi'ndeki Schell Center for Human Rights’ta Bernstein üyeliği yaptı ve Yale Siyaset Bilimi Bölümü'nde misafir öğretim görevlisi olarak çalıştı.

 Nokta Dergisi, GazetePazari, Yeni Binyıl, Habertürk ve Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Hâlen T24, DuvarEnglish ve Yetkin Report’ta ve Institut Montaigne’de yazmaktadır.

 AB Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nde ve Oxford'da öğretim görevlisi olarak yer aldı ve Harvard Üniversitesi’ndeki Kennedy School’a bağlı Belfer Center’da Geleceğin Diplomasi Programı’nın üyesiydi.

 SAIS’te, University of Washington’da, Northwestern University’de, Hebrew University’de ve Yale’de dersler Verdi. 2015-2017 arasında Berlin’deki Robert Bosch Academy’de ve Paris’teki Institut Montaigne’de konuk akademsiyen olarak yer aldı.

 Avrupa Dış İlişkiler Konseyi üyesidir.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler