Brand Week Istanbul

Prof. Dr. Aleix M. Martinez

The Ohio State University, Bilgisayar Mühendisliği Profesörü

person1Prof. Dr. Aleix M. Martinez

The Ohio State University, Bilgisayar Mühendisliği Profesörü || The Ohio State University, Prof. of Computer Engineering

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

Profesör Aleix M. Martinez, Ohio State Üniversitesi (OSU)’nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde görev almaktadır. 

DAHA ÖNCE NELER YAPTI? 

OSU’ya gelmeden önce ise Purdue Üniversitesi’nin Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde ve Sony Computer Science Lab’de çalışmıştır.

Profesör Martinez, aralarında IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers)’nin Transactions on Pattern Analysis and Machine Intelligence’ının da bulunduğu birçok hakemli dergiye yardımcı editör olarak da katkıda bulunmuştur. Profesör aynı zamanda CVPR (Conference on Computer Vision and Pattern Recognition)’nin 2014 yılında Ohio, Columbus’ta gerçekleşen etkinliğine de program başkanı unvanıyla yer almıştır. 

BAŞARILARI / ÖDÜLLERİ 

Profesör Martinez, yüz tanıma teknolojisi (tıkanıklık hallerinde tanıma, yüz ifadeleri, belirsiz hatların algılanması); ayırt etme analizi (Bayes optimizasyonu, alt-öbek yaklaşımları, optimal kerneller); hareket temelli strüktür (rijid olmayan deformasyonların kernel haritalama kullanılarak daha iyi modellenmesi, gürültü değişmezliği); daha önce bilinenden çok daha fazla sayıda kültürler-arası yüz ifadelerinin olduğunu ispatlama (bileşik duygular); duygu durumu aktarımının ten rengindeki değişimler üzerinden okunması ve derin network’lerin nasıl genelleme yapmayı öğrenebildiklerini açıklayan yeni bir cebirsel topoloji yaklaşımı geliştirmek gibi alanlarda karşılaşılan birçok sorunun tanımlanması ve çözümünde ilk olma unvanını taşır.

NSF ve NIH gibi ulusal ve uluslararası kurumların çalışmalarına da destek veren profesörün CVPR ve ECCV’den aldığı en iyi makale ödüllerinin yanı sıra Google Faculty Research, Lumely Research Award gibi prestijli ödülleri de bulunuyor. Profesör Martinez’in araştırmaları aralarında CNN, The Huffington Post, Time, CBS News ve NPR gibi ulusal yayınların yanı sıra The Guardian, Spiegel, El Pais ve Le Monde gibi uluslararası saygın yayın kuruluşlarında haber olmuştur.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle