Brand Week Istanbul

Candaş Tolga Işık

Gazeteci

person1Candaş Tolga Işık

Gazeteci || Journalist

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

Candaş Tolga Işık, 3 Mayıs 1978'de İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi biyoloji bölümünden mezun oldu. Yurt dışında genetik mühendisliği eğitimi gördü.
2002 yılında bir yerel radyo istasyonunda habercilik yapmaya başladı. Ardından Best FM ve RadyoTime'da çeşitli radyo programları hazırlayıp sundu. 2009'da Alem FM'de Güçlü Mete ile birlikte Kripto Odası isimli programı sunmaya başladı.

2009'da tv8'de Bunu Konuşalım isimli politik sohbet programını hazırlayıp sunmaya başladı. 

Mayıs 2013 yılında köşe yazılarından oluşan İthal Edilmiş Korkular Ülkesi isimli kitabını çıkarttı. Bu kitaba ek olarak 2017'de Portakal Ağacı ve 2019 yılında 40 isimli birer öykü kitabı yazdı ve yayımladı.
14 yıl Posta gazetesinde muhabirlik, köşe yazarlığı ve yayın yonetmen yardımcılığı yaptı. 

2014 yılında kısa sürede Türkiye'nin en çok okunan ve satan dergisi haline gelen KAFA dergisini kurdu. Ardından dergicilik sektöründeki çalışmalarına devam ederek 2015 yılında FİTBOL dergisini kurdu. Aynı yıl #tarih dergisini bünyesine kattı. 2019 yılından itibaren KAFA Çocuk ve Bilim, Sadece Şiir ve Minik Kafa adlı üç ayrı dergi de dahil olmak üzere toplam altı derginin imtiyaz sahibi.

2017 ve 2019 yıllarında iki sezon boyunca Beşiktaş Kulubü'nün İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliğini yaptı. 2017 yılına damga vuran Come To Beşiktaş, Efendi Beşiktaş gibi projelere çokça katkı sağladı.

2020 yılında Haber Global'de Az Önce Konuştum isimli programda Türkiye'nin en ünlü isimleriyle canlı röportajlar yapmaya başladı. Aynı yıl dijital reklam ajansı KAFA 1500'ü kurdu. 

Candaş Tolga Işık aynı zamanda Şubat 2019'da Nihat Sırdar ve Güçlü Mete tarafından kurulan, dopdolu içeriğiyle yayın hayatına başladığından beri çokça ses getiren KAFA Radyo'nun kurucuları arasındadır.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle