Brand Week Istanbul

James Nestor

Unutulmuş Bir Sanat: Nefes

person1James Nestor

Unutulmuş Bir Sanat: Nefes

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi


James Nestor’ın yazıları bugüne kadar Scientific American, Outside Magazine, BBC, The New York Times, The Atlantic, Surfer's Journal, The San Francisco Chronicle gibi dergi ve gazetelerde yayınlandı.

Breath isimli, Mayıs 2020’de yayınlanan kitabı 18 hafta boyunca New York Times Çok Satanlar listesinde kaldı ve American Society of Journalists and Authors tarafından En İyi Kurgu-dışı Kitap Ödülü’ne layık görüldü. Breath, 2022 itibariyle 30 farklı dile çevrilmiş olacak. Bu kitapta James Nestor; insan türünün milyon yıllık bir tarihe sahip, doğru nefes alma kabiliyetini nasıl kaybettiğini araştırıyor ve bundan kaynaklı horlama, uyku apnesi, astım, bağışıklık hastalıkları ve alerji gibi rahatsızlıkların nedenini inceliyor.

James Nestor bugüne kadar Stanford Medical School, Harvard Medical School, Yale School of Medicine, the United Nations, UBS, Global Classroom (World Health Organization+UNICEF) de dahil olmak üzere 60în üzerinde radyo ve televizyon programına konuk oldu.

Nestor’ın yazdığı The Click Effect isimli belgesel bugüne kadar en çok izlenen VR filmleri arasında yer aldı ve 2017’de Emmy'ye aday gösterildi.

Nestor aynı zamanda Project CETI isimli kâr amacı gütmeyen topluluğun bir parçasıdır. Bu projenin amacı; makine öğrenimi ve yapay zekâ sayesinde türler arası iletişimi çözümlemektir.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler