konusmaci

Faik Öztrak

Faik Öztrak

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Kariyerine, 1978 yılında Devlet Planlama Teşkilatı’nda uzman olarak başladı. Yıllık Programlar ve Finansman Dairesi Başkanı, İktisadi Planlama Başkan Vekili, İktisadi Planlama Genel Müdürü, Müsteşar Yardımcısı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2001 krizinin ardından Hazine Müsteşarlığı görevine geldi. Bu dönemde Türkiye’nin Güçlü Ekonomiye Geçiş Programı’nın hazırlanmasında, uygulanmasında ve uluslararası kuruluşlarla müzakeresinde bürokrasi içinde en üst seviyede koordinasyon görevini üstlendi. 

Milliyet Gazetesinde ekonomi politikaları üzerine köşe yazarlığı, ODTÜ’de ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde konuk öğretim üyeliği, TÜSİAD-KOÇ Üniversitesi Ekonomik Araştırma Forumu’nda direktörlük görevlerini yürüttü.

Birçok kez Tekirdağ Milletvekili seçildi ve Avrupa-Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olarak görev yaptı. Asamble bünyesinde faaliyet gösteren Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Ekonomik ve Mali Konular Komitesi Başkanı oldu. 24. dönemde NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Ekonomi ve Güvenlik Komitesi Başkanlığına seçildi. Halen NATOPA Transatlantik Ekonomik İlişkiler Alt Komitesi’nde raportörlük görevini sürdürmektedir. 

2008 yılında CHP MYK’sına girdi. Halen Ekonomi Politikaları ve İşveren Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsüdür. CHP Ekonomi Masası ve CHP Balkan Masası Başkanıdır.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler