Brand Week Istanbul

Baha Aslanoba

İş İnsanı, Amatör Kâşif

person1Baha Aslanoba

İş İnsanı, Amatör Kâşif

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

1971 yılında Bursa’da doğdu. 11 yaşında yatılı olarak geldiği Galatasaray Lisesi ikinci evi, okulun bulunduğu semt Beyoğlu ise sanat ve tarihle bezenmiş dokusu, renkli kültürel yapısı ile yaşamını büyük ölçüde etkileyen adresi oldu.

Lisans eğitimini A.B.D. UCLA İşletme Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına Türkiye’nin en önemli su firmalarından Erikli’nin kurucusu babası Nuri Nihat Aslanoba ile birlikte Bursa’da başladı. Aile şirketindeki markalaşma ve damacana su projeleri konusunda yoğun çalışmalarının ardından ticari tecrübe ve yatırımlarını İstanbul’a taşıyarak yeni şirketi TEBA Tekstil’i kurdu.

TEBA Tekstil, hali hazırda modada lider pek çok ulusal ve uluslararası markaya 16 ülkede üretim ve ihracat gerçekleştiriyor. Baha Aslanoba, tekstilin yanı sıra gıda, gayrimenkul ve finans sektörlerindeki yatırımlarına da devam ediyor

Doğa tutkusu çok küçük yaşlarda babası ile birlikte Uludağ’da su kaynaklarına çıkarak başladı. Tabiata olan bağlılığını tüm yaşam alanlarına taşıdı. Dağ ve deniz aktivitelerinin izinde; yelken, scuba dalış, yüksek irtifa dağcılığı, kayak, trekking, doğa fotoğrafçılığı, kaya tırmanışı, tüm seyahatlerinin odağı oldu.

Sanat ve efemera koleksiyonu yapıyor. Son 20 yıldır yurtiçi ve yurtdışında büyük göçten, hasat şenliklerine, yerel kabilelerin yaşam tarzından, Budist tapınaklarına, Kilimanjaro zirve tırmanışından, Grönland ve Galapagos’a farklı coğrafyalarda doğayı keşif tutkusunu takip ediyor.

“Tekstile ve yöresel sanata olan ilgisi de yolculuklarının rotasını çizmesinde etkin rol oynuyor. Özellikle İran, Hindistan, Nepal, Çin, Peru, Bolivya , Küba gibi farklı kültürlere seyahatleri için ilham kaynağım “ diyor.

Mimar olma hayalini amatör olarak restorasyon çalışmaları ve profesyonel ekibi ile gerçekleştiriyor.

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle