Brand Week Istanbul

Ayça Kaya

Güzelliğim Sınırsız Gücüm: Marka ve Influencer

person1Ayça Kaya

Güzelliğim Sınırsız Gücüm: Marka ve Influencer

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2000 yılında PwC Danışmanlık Departmanı'nda kariyerine başlayan Ayça Kaya, 2003-2010 yılları arasında Petrol Ofisi Strateji Planlama Müdürlüğü ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2010-2014 yılları arasında Turkcell'de segment bazlı Pazarlama & Sadakat Programları Müdürlükler ve Genç Turkcell (GncTrkcII) Pazarlama Müdürü olarak kariyerine devam etti. 2014 yılında ise Microsoft Türkiye Pazarlama Direktörü görevini yürüttü. Ayça Kaya, 2017 yılından beri Sephora Türkiye Pazarlama ve E-ticaret Direktörü görevini sürdürüyor. 

 

Türkiye'nin lider kozmetik markası Sephora'nın, 100'den fazla seçili ve özel markasının yanı sıra 1000'den fazla ürün yelpazesine sahip olan portföyündeki markaları yönetiyor. Bulundugu CMO pozisyonu kapsamında, Marka pazarlama iletişimi, E-Ticaret, CRM, ticari satış ve pazarlama gruplarına da liderlik ediyor. Bunun yanı sıra 2021 yılındaki pazarlama stratejisini; hacimsel büyüme hedeflerinin yanı sıra omnichannel yaklaşımı ile müşteri deneyimi ve marka inşaasına odakli bir yol olarak tanımlıyor.

 

Topluma fayda sağlayacak sürdürülebilir projelere öncülük eden Kaya, ayrıca Sephora'nın global standartlarla uyumlu olan projelerini lokal pazara entegre ediyor. Değişen tüketici davranışlarını da baz olarak 2022 yılındaki iş hedefleri arasında; daha iyi bir dünya için çevreye duyarlılık gösteren projeler de yine öncü pozisyonda yer almayı hedefliyor.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler