Tasarım; insanlığa tarih öncesinden kalma bir miras. Gelişiminde global devinimlerden de etkilendi, bireysel adımlarla başlayıp toplumsal dönüşüme de neden oldu. İlhamın yapıtaşları ise günümüzün inovatif adımlarına ve teknolojik yeniliklerine rağmen sırrını koruyor. 21’inci yüzyılın “güncel insanı”, değişen sosyalleşme biçimleri, makine öğrenimi, yapay zekâ yaratıcılığı, dijitalin sanat üzerindeki etkisi, tüketim ve finans dünyasındaki değişimler arasında, ilhamını arıyor.

Brand Week Istanbul’da, kültür, toplum, ekonomi ve teknolojiye dair son trendleri 10-12 Kasım tarihlerinde Inspiration Hall’de inceleyeceğiz. Sanatçılar, aktivistler, bilim insanları, fütüristler, teknolojiye yön verenler ve iş dünyasında fark yaratanlar 10-12 Kasım tarihlerinde Inspiration Hall’de buluşacak ve “güncel insanı” yorumlayacak.

Inspiration Hall’de internetin özgürleşmesini Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Wales’ten, kültürler arasındaki bağı ve insanı anlamayı yazar, besteci ve yönetmen Zülfü Livaneli’den, yeni teknolojiler ışığında sanatı ve insanla olan ilişkisini medya sanatçısı ve yönetmen Refik Anadol’dan dinleyeceğiz. 21’inci yüzyıldaki toplumsal halleri, orta sınıfları ve medyaya dair gelişmeleriyle Türkiye gündemi de Inspiration Hall’de üç gün boyunca farklı bakış açılarıyla ele alınacak konulardan biri.

Doğa ve insanlığa hediye ettiği bilgeliği yörük Pervin Çoban Savran ve Coşkun Aral masaya yatıracak, güvenilir bir arkadaş ağı oluşturmayı müzisyen Haluk Levent kendi tecrübeleriyle paylaşacak, heykeltıraş Sevgi Karay ve Manga çevre üzerindeki insan etkisinin geri döndürülemez hale geldiği bir dünyada sanatçının rolünü, iletişim duayeni Levent Erden ise birey ve kitle arasındaki gerilimi mercek altına alacak.

İlham almak, yaratıcı dünyanın temsilcilerinin bakış açılarını tanımak, marka lansmanlarına katılmak ve güncel araştırmalardan haberdar olmak isteyenleri Inspiration salonunda, 10-12 Kasım tarihleri arasında hızlı ve yoğun bir program bekliyor.