Yapay Zeka

7 KASIM // 09:30- 12:00

Yapay Zeka 1

Veriden ve İnsandan Sürekli Öğrenen ve İnsanla Anlaşabilen AI

 

Sürekli veri ile beslenen sistemlerde, müşteri ihtiyaçlarını anlamak ve satın alma ihtimallerini hesaplamak veya sahtekarlıkları tespit etmeye çalışmak için uzmanlar tarafından belirlenmiş kurallarla çalışan sistemler bu hedefi belirli bir performansta ancak gerçekleştirebiliyor. Ürün çeşitliliğinin artması ve fiyatlardaki değişkenlikler, müşteri ihtiyaç ve alışkanlıklarının farklılaşması, kampanyaların çeşitlenmesi, belirlenmiş kuralların yanlış yapma ihtimallerini arttırıyor. Sürekli olarak değişen kural tabanları ile baş etmek de daha zor hale geliyor.

 

Sürekli öğrenen (continuous/online learning) yapay öğrenme algoritmaları verideki değişimleri takip edebiliyor, fakat ürettikleri sonuçlar uzmanlar tarafından anlaşılmadıkları ya da sürekli ve öngörülemez şekilde değiştikleri zaman uzmanlar bu sonuçlara güvenemiyor ve kullanmayı çok riskli bulabiliyorlar. Sürekli öğrenmeyen yapay öğrenme algoritmalarının, kesintisiz ve sürekli çalışan sistemler için çok uygun olmadığını ve çalışmayacaklarını söylemeye gerek bile yok.

Bu seminerde sürekli öğrenen yapay öğrenme algoritmaları ile müşterilerin satın alma tahminlerini nasıl yapabileceklerini gösterilecek. Sahtekarlık tespiti ile ilgili örnekler de verilecek.

Yapay öğrenmenin nasıl çalıştığı alan uzmanlarıyla beraber anlatılacak.

Finans, telekom, sigorta, oyun, e-ticaret alanlarında çalışan ve karar veren kişilerin bu seminere mutlaka gelmesini tavsiye ediyoruz.