Warm Up Programı

Brand Week Istanbul bu sene SALT Galata’da düzenlenen ve pazarlama dünyasının karar vericilerini bir araya getiren özel bir programla başlıyor. Sektörün en sıcak konularının, markaların önündeki zorluk ve fırsatların, daha etkili işbirlikleri için yapılması gerekenlerin sektörün yönetim katında çalışan isimleriyle masaya yatırılacağı bu programın çıktıları 2017’ye yön verecek.

İşte birbirinden değerli konu ve konuklarıyla Brand Week “Warm Up” programı:

7 Kasım Pazartesi / S A L T Galata

14:00-14:45 Ajans Çeşitliliği ve Orkestrasyon

Dijital medyanın son 10 yıldaki baş döndüren gelişimi markalara hizmet veren birçok farklı türden ajansların çevrelediği çok geniş bir temsili toplantı masası oluşturdu. Bugünkü karmaşık ajans yapısı marka yönetimi açışından ne tür sorunlar yaratıyor? Buradan kaynaklanan verimsizliği nasıl önleyebiliriz? Farklı tür ve yapılardaki ajansları aynı strateji, iş ve iletişim mantığı çerçevesinde örgütlemek konusunda en iyi uygulamalar ve modeller neler? Hepsi bu panelde…

Panelistler: Burcu Özdemir Kayımtu (TBWA\ISTANBUL – Genel Müdür), Bülent Yar (Mindshare – CEO), Ebru Özgüç (Vodafone – Marka ve Strateji Bölüm Başkanı), Işıl Arıdağ (Ünite İletişim –Yürütme Kurulu Başkanı), İdil Dereci (Sesli Harfler – Ajans Başkanı), Taygun Günay (P&G – Türkiye ve Kafkaslar Marka Operasyonları Direktörü), Aylin Kosova Bilgin (Coca-Cola – Entegre Pazarlama İletişimi Direktörü)


15:00-15:45 Konkur Sorunları ve Çözüm Arayışı

Konkur süreci reklam sektörünün yıllardır çözemediği, sağlıklı ve doğru sonuç üreten reklamveren-ajans ilişkilerinin kurulmasını güçleştiren, sektör için önemli bir gizli maliyet yaratan sorunlardan birisi. Müşteri tarafındaki ajans seçimi trendleri; reklamveren, ajans ve medya taraflarının seçim sürecinden beklentileri ve birbirlerine karşı sorumlulukları; adil, taraflar açısından verimli ve sektör açısından ilerici bir pratiğin nasıl oluşturulabileceği bu panelin tartışma konusu.

Panelistler: Ayşen Akalın (Eczacıbaşı – Medya Planlama ve Satınalma Müdürü), Lize Karaboğa (Saatchi&Saatchi Istanbul – CEO), Gizem Keçeci (Vodafone – Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü), Muharrem Ayın (Open Communications – Yönetim Kurulu Başkanı), Oğuz Savaşan (Rabarba – Ajans Başkanı), Tankut Karahan (Doğan TV Holding – Chief Commercial Officer), Yusuf Muslubaş (MullenLowe Istanbul – Strateji Direktörü)


16:00-16:45 Sektör İçin Teknoloji Rehberi

Teknoloji hayatı kolaylaştırmak için var; eğer nasıl kullanacağınızı biliyorsanız. Bugün verimli bir pazarlama operasyonu, daha etkili kampanyalar, geri dönüşü daha yüksek yatırımlar için şirketlerin emrine amade birçok teknolojik çözüm mevcut. Öte yandan birçok farklı sektör için önemli ve pazarlama faaliyetleri açısından anlamlı bir veri ekonomisi oluşmaya başladı. Hem marka hem de medya tarafından dijital yöneticilerin kaçırmaması gereken bu panel katılımcılara işbirliği tercihlerinde bir rehber sunmayı amaçlıyor.

Panelistler: Deniz Işık (BPN Istanbul – Dijital Medya Direktörü), Erdem Aksakal (SAP Türkiye – Pazarlama Direktörü), Funda Şahin (Puzzle – Kurucu Ortak), Murat Erdör (Euro.message Türkiye Ülke Müdürü), Fırat Dirik (MediaMath – Doğu Avrupa Bölge Direktörü)


17:00-18:00 Birleşme ve Satın Alma Sürecinde En İyi Uygulamalar

Pazarlama hizmetleri sektöründe son yıllarda dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir satın alma ve birleşme hareketliliği yaşanıyor. Türkiye’de ajans satın alan şirketlerin öncelikleri, ihtiyaçları ve vizyonları neler? Bir ajansı değerli kılan nedir? Ajans sahiplerinin hangi alanlara yatırım yapmaları gerekir? Ajans değerlemesi nasıl yapılır? Birleşme ve satın almalarda business, hedefler ve kültürler arası sinerji; yapılar arası uyum; yönetim ve insan kaynağı konusundaki değişiklikler ve sürecin yönetimi konularında dikkat edilmesi gerekenler neler? Bütün bunlar bu panelin konusu.

Panelistler:Alemşah Öztürk (4129Grey – CEO), Arda Kutsal (Webrazzi – Kurucu ve CEO), Burak Günsev (Wanda Digital – Ajans Başkanı), Melda Tamtürk Barkın (Leo Burnett Istanbul – CEO), Tuğbay Bilbay (Manajans J. Walter Thompson – CEO & CCO), Tayfun Eker (Voden – Ajans Başkan Yardımcısı), Volkan Biçer (Mobilike – Genel Müdür)


8 Kasım Salı / S A L T Galata

11:00-11:45 Marka Güvenliği

Dijital medya yatırımları gittikçe büyürken markalar kendilerini tehlikeli sularda yüzerken buldular. Dijital reklamın yeri reklam sahibi markaları farklı şekillerde azizliğe uğratabiliyor. Bu durumun sözlüğümüze kazandırdığı yeni bir kavram var: Brand safety. Marka güvenliği konusunda Türkiye’de ne gibi vakalarla karşılaştık/karşılaşabiliriz? Bunlar hangi sebeplerden kaynaklanıyor? Reklamverenler, ajanslar ve medya bu konuda ne kadar bilinçli? Bu konuda nasıl yaklaşımlar ve çözümler geliştirilmiş durumda? Bunların geliştirilmesi için neler yapılabilir? Dijital çağda marka ve medya yönetenler bu paneli takip etmeli.

Panelistler: Atakan Demirci (OMD Türkiye – Dijital Direktör), Başak Turhanoğlu (iProspect & Amnet Türkiye – Genel Müdür), Emre Faks (Hürriyet – Dijital Deneyim ve Reklam Çözümleri Grup Koordinatörü), Mahmut Kurşun (Ciner Holding – Bilgi Grubu Başkanı), Nüzhet Algüneş (BPN Istanbul – CEO)


12:00-12:45 Yeni Teknolojiler ve Tüketici Ürünleri Işığında Medyanın Geleceği

Medya son 20 yılda daha önceden var olmadığı birçok alanı ele geçirdi veya yenilerini yarattı. Bugünkü medya ekosistemi, ekonomisi, psikolojisi ve iletişim paradigmasını yeni teknolojiler ve tüketici ürünlerine borçluyuz. Ve dönüşüm devam ediyor. Farklı kategorilerdeki yeni nesil tüketici ürünlerinin medya işlevi açısından ne gibi özellikleri var? Bu ürünler dünyada ve Türkiye’de ne kadar talep görüyor, ne kadar benimsenmiş durumdalar? Ufukta neler var? Ar-Ge projeleri hangi alanlara odaklanmış durumda? Yeni medya alanları nasıl içerik ve dağıtım sistemleri tarafından destekleniyor? Bütün bunlar ışığında içerik ve planlamanın geleceği hakkında neler söylenebilir? Stratejistler, bu paneli kaçırmayın!

Panelistler: Ferhat Er (Show TV – 360 Projeler ve İnovasyon Koordinatörü), Mehmet Çelikol (Media Markt – E-ticaret Direktörü), Tansu Yeğen (Samsung – Başkan Yardımcısı), Yakup Bayrak (Sherpa – Kurucu), Zeynep Sarılar (ITEA – Yönetim Kurulu Başkanı), Aycan Gömeç Kabatepe / Starcom, Genel Müdür Yardımcısı


14:00-14:45 YouTube Insights – Video İçerikte Yaratıcılığa İlişkin İpuçları

Bugün markalar için en önemli dijital formatlardan olan video ile ilgili en yeni araştırma bulguları ve en iyi uygulamalardan süzülen dersler YouTube’un hazırladığı bu panelde.

Panelistler:Mert Alayoğlu (Account Manager, Branding), Berkant Kuru (Head of Biddable Media, ViVaki Türkiye), Tezcan Gönüllü (Youth Life Stage Assistant Brand Manager, Procter & Gamble ), Burcu Soykurum (Youth Life Stage Brand Manager, Procter & Gamble) (Optional), Engin Şenyuva (Digital Manager, OMD Türkiye), Atakan Demirci Digital Director, OMD Türkiye)


15:00-15:45 Türkiye’nin Mobil Anları

Mobil mecra Türkiye’de insanların hayatının büyük bir parçası. Peki mobilin reklam yatırımları ve pazarlama stratejilerindeki yeri için de aynı şeyi söylemek mümkün mü? Türkiye’de mobil reklam pazarı, mecra kullanım alışkanları, tüketim okazyonları, mobil kanalın tüketici yolculuğundaki yeri ve doğru bir mobil iletişim stratejisi kurmak için dikkat edilmesi gerekenler bu panelde tartışılacak.

Panelistler: Deniz Güven (Garanti – Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü), Deniz Tunaoğlu (Carat – Dijital Medya Direktörü), Gül Yüksel Akkaya (Facebook – Industry Leader), Ömür Kula (Tribal Worldwide Istanbul – Genel Müdür), Rima Erdemir (Medyanet – Genel Müdür)


16:00-16:45 Sektörün yeni yıldızları: Start-Up’lar

Pazarlama hizmetleri sektörü start-up’larla nasıl çalışır? Endeavor Türkiye ve TBWA\ISTANBUL’un hazırlayıp sunduğu bu panelde “ad-tech” ve “martech” alanlarındaki en yeni yaklaşımlar bunları borçlu olduğumuz girişimcilerle birlikte tartışılacak.

Panelistler: Aslı Kurul Türkmen (Endeavor – Girişimci Seçim ve Hizmetler Direktörü), Ayşe Akçura (eBrand Value – Kurucu Ortak), Aytül Erçil (Vispera – Kurucu), Çağlar Bozkurt (Kurucu Ortak ve CMO) , Kerem Bozokluoğlu (Insider – Yönetici), Toygun Yılmazer (TBWA\ISTANBUL – Strateji Direktörü)


Not: Panellere katılım kontenjanla sınırlıdır.

Not: Katılımcılar 8 Kasım Salı günü Salt Galata’daki “Tek ve Çok” sergisini rehber eşliğinde gezebilecekler.