ZEYNEP BASTIK

ZEYNEP BASTIK 1

Müzisyen

Zeynep Bastık Bio Müzisyen bir ailede 1993’te doğan Zeynep Bastık, sanat hayatına dansçı olarak başladı. Son olarak Anadolu Ateş’inde dans etti. Aynı zamanda İzmir’de bir rock grubunun solisti idi. Murat Dalkılıç, İzmir’deki bir performansında ona vokalistlik teklif etti ve böylece 18 yaşında İzmir’den İstanbul’a taşındı.

Vokalistlik yaptığı dönemde İstanbul’un önemli mekanlarında solo olarak performans yapmaya başladı ve kendi kitlesini geliştirdi. Aynı sürede Şahaneyim ve Fırça adında 2 single yayınladı ve TV dizilerinde oyuncu olarak farklı roller aldı. 2018 Aralık ayında açtığı YouTube kanalı ise kariyerinin önemli kilometre taşlarından biri oldu. Kendi evinin terasında ve salonunda çektiği cover videolarla ilgi toplamaya başladı. Arkasından yayınladığı Her Yer Sen teklisi ve Bırakman Doğru Mu? düeti ile Türkiye’de en çok dinlenen şarkıcıları arasına girdi.

Açıkladığı açıkhava turnesi ve Harbiye konserleri ile onbinlerce kişiyle konser alanlarında buluştu. Hala YouTube kanalında coverlar, yeni şarkılar ve düetler yayınlamaya devam ediyor.