YILDIZ GÜNAY

YILDIZ GÜNAY 1

PR Bölümü Jüri Üyesi

- Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü

M. Yıldız Günay Eylül 2012’den beri Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü olarak TEV’in konumlandırılması ve stratejik yönetimi konusunda öncü çalışmalar yürütmektedir. Uluslararası kuruluşlarda finans alanında; şirket hazinesi yönetimi, finansal ticaret ve varlık yönetimi alanlarında geniş bir iş deneyimine sahiptir.

Kariyerine 1990 yılında Citibank Hazine Departmanı’nda başlayan Sayın Günay farklı varlık sınıfları için ticari sorumlulukları üstlendi ve Hazine Pazarlama Birimi Müdürlüğü’ne terfi etti.

M. Yıldız Günay, 1995’te Cargill’e katıldı ve finansal ticaret birimleri, şirket hazinesi, finansal operasyonlar alanlarının sorumluluğunu aldı. 2004 yılında Cargill – Black River Varlık Yönetimi Türkiye ofisini kurdu. Burada Genel Müdür ve Cargill Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Sorumluluk alanı zaman içinde Türkiye, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayacak şekilde genişledi.

M. Yıldız Günay, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde (1989) yüksek lisans eğitimini de aynı üniversitenin Ekonomi Bölümü’nde (1992) tamamlamıştır.

Yıldız Günay aynı zamanda TÜSEV (Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı) Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir.