YELLOW MELLOW

YELLOW MELLOW 1

YouTuber - VLogger

1989 Perpignan doğumlu Yellow Mellow, genç yaşında Barcelona’ya taşınarak YouTube kariyerine başlamıştır. 2010 yılında oluşturduğu komedi ve müzik içerikli kanalını aynı zamanda üniversitedeki deneyimleriyle zenginleştirerek takipçileriyle buluşturmuştur.

Sonradan kendi bestelerini yapmaya başlasa da, ilk olarak çok sevdiği Lady Gaga ve Stromae gibi müzisyenlerin parçalarını yorumlayarak popüler olmaya başladı.

İlk başladığında YouTube kanalının bu kadar ünlü olmasını beklemiyordu. Platform kendisine sadece müzikal açıdan değil, aynı zamanda müziğini canlı bir şekilde icra etmesi ve bu konuda kendi yeteneğini sergileyerek gelişimine katkı sağlaması açısından da yardımcı oldu. “Phantom Limb” ve “All I Think About” single’ları ile hiçbir radyo ve televizyon desteği almadan sadece takipçilerinin destekleriyle listelerde 1 numaraya kadar çıktı. 2018’de ilk albümünü yayınlamayı planlıyor.

YouTube’daki çalışmalarını daha profesyonel seviyeye taşıdıktan sonra çok sevdiği Barcelona şehrinden ayrılıp dijital kreatör olarak daha fazla fırsat kovalayabileceği Madrid’e yerleşmeye karar verir.

Şu an için hispanik kökenli ülkeler baz alındığında en geniş kitleye ulaşan video bloguna sahiptir. YouTube’ın her yıl yayınladığı “YouTube Rewind” da yer alan yaratıcılık dalında ilk İspanyol kadın olmuştur. Aynı zamanda, Greenpeace elçisi ilan edilen ilk dijital sanatçıdır ve buzulların erimesinin ne kadar ciddi bir sorun olduğunu botla 7 gün süren kuzey kutbu yolculuğu ile takipçilerine farkındalık yaratmayı başarmıştır.

 

 

Hayvanlar, dövme sanatı, bilgisayar oyunları, Disney, Pixar ve Star Wars çok sevdiği konular arasında.