KIVANÇ TALU

KIVANÇ TALU 1

Influencer

1988 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü ve Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görsel iletişim tasarımı eğitim aldı.

Reklam kariyerine 2007 yılında Alametifarika Reklam Ajansı’nda metin yazarı olarak başladı. İlerleyen yıllarda Rabarba, Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi ve C-Section reklam ajanslarında görev yaptıktan sonra 2018 yılında kendi reklam ajansını kurdu.

Oyunculuk ve seslendirme işlerinin yanı sıra 2016 yılından beri Var Böyle Tipler adlı Instagram sayfasının yöneticiliğini yapıyor. Bu sayfada Türk insanının sivri, komik ve sinir bozucu yönlerine ayna tutarken 2019 yılının başlarından itibaren bu aynayı sadece dijital platformlar üzerinden değil BKM aracılığı ile sahneden de izleyicilerine tutmaya başladı.

Biz Sizinle Tanışmış Mıydık? Adlı stand-up gösterisinde insanların elinden tutup, onları fenomenlerin gizli ayinlerine, 90’lar Türk pop müziğinin karanlık sahne arkalarına, Fashion Week’lerin parıltılı, Burningman’lerin sıcak topraklarına, Erzincan’da yaptığı unutulmaz askerlik anılarına ve daha onlarca farklı eğlence noktasına götürüyor. Üstelik bunu yaparken insanların Var Böyle Tipler’den tanıdığı karakterlerine de Skype’tan bağlanıp röportajlar yapıyor.