UTKU HASDEMİR

UTKU HASDEMİR 1

Dijital & Mobil Bölümü Jüri Üyesi

- Nestle E-Business Manager

2003 yılında Koç Üniversitesi Ekonomi bölümünden lisans derecesini elde eden Utku Hasdemir, İşletme Yönetimi Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Türk Philips Tic. A.Ş. ve Pınar Süt Mamülleri San. A.Ş. şirketlerindeki kısa süreli iş deneyimlerinden sonra, Zincir Mağazalar Müdür Yardımcısı olarak 2005 yılında Nestlé Türkiye Gıda San. A.Ş.’de kariyerine başlamıştır.

Satış, pazarlama ve ticari pazarlama fonksiyonlarında önemli deneyimler elde ettikten sonra, 2015 yılı Eylül ayında E-Ticaret satış kanalını yapılandırmak üzere Kanal Satış Müdürü olarak atanan Hasdemir; bu pozisyonda elde ettiği başarılar sonrasında 2017 yılı Ekim ayında, Nestlé’nin İsviçre Vevey’de bulunan genel merkezinde, Global eBusiness ekibinde 1 senelik bir proje kapsamında görev almıştır.

2018 yılı Ekim ayında Türkiye’ye dönerek, Tüketici Etkileşim Merkezi’nin yönetimi ve Nestlé markalarının dijital pazarlama stratejilerinin oluşturulması görevlerini devralan Hasdemir, değer zincirinde yer alan tüm şirket fonksiyonlarının dijital transformasyonundan sorumlu eBusiness Manager olarak görevine devam etmektedir.

Akademik alanda, prestijli uluslararası konferanslarda yayımlanan makalelerine ek olarak, Bilgi Üniversitesi Türkçe MBA programında Pazarlama ve Satış Yönetimi derslerini vermeyi sürdürmektedir.