ULAŞ BOZAN

ULAŞ BOZAN 1

Medya Bölümü Jüri Üyesi

- People Initiative (IPG Group) Head of Comms Design&Content

Ulaş Bozan lisans eğitimini İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini de Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Bölümü’nde gerçekleştirdi.

Kariyerini işe başladığı People Initiative şirketinde Head of Comms Design&Content pozisyonunda devam ettiren Ulaş Bozan, medya sektöründe geride bıraktığı 9 yıl içerisinde pek çok global ve lokal markaya hizmet verdi.

Hizmet verdiği markalar için ekibi ile beraber oluşturduğu iletişim stratejilerini, yaratıcılık ve data ile doğru bir şekilde harmanlayarak 9 yıl içerisinde,  aralarında Europe Mixx Awards Grand Prix ödülünün de bulunduğu, ulusal ve uluslararası birçok ödül kazandı. 2015 yılında RD’nin düzenlediği Young Lions Türkiye’de birinci olarak Türkiye’yi Cannes Lions’ta temsil etti. 2015 yılında gelecek vaad eden medyacılar listesinde yer alırken, 2017 sonunda da Mediacat tarafından Türkiye’de yılın stratejistleri arasında gösterildi.

İletişimin toplumu geliştirecek ve değiştirecek en önemli araçlardan bir tanesi olduğuna inanarak hizmet verdiği markalar ile  birlikte birçok sosyal sorumluluk projesi geliştirdi.

Üniversitelerde iletişim alanında birçok seminer ve panele katılım gerçekleştirdi. Son olarak akademi ve sektör bağını kuvvetlendirebilmek adına İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık doktora programında eğitim yaşantısını devam ettiriyor.