TAYFUN EKER

TAYFUN EKER 1

Voden, Ajans Başkan Yardımcısı

Tayfun Eker dijital dünyada markaların tüketicileri ile daha yakın bağlar kurması için çalışan bir dijital pazarlama ve reklam profesyoneli.

Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümünden 2005 senesinde mezun olmasının hemen ardından katıldığı Philip Morris Sabancı’da 6 yıl boyunca pazarlama, ticari pazarlama ve satış departmanlarında yöneticilik yaptı.

2011 senesinde dijital reklam ajansı Voden’e yönetici ortak olarak katıldı. Dijital stratejilerden, yaratıcı uygulamalara, dijital entegre kampanyalardan, sosyal medya pazarlamasına uzanan geniş bir spektrumda liderlik rolleri üstlendi.

Bu süreçte dünyanın ve Türkiye’nin en önde gelen markaları ile çalıştı, bir çok ödüllü projeye imza attı. İki dönem Bahçeşehir Üniversitesi’nde dijital pazarlama dersleri de veren Eker, işbirliği kurduğu markaların dijital iletişim ve dönüşümünde önemli rol üstlendi. Voden 2015 senesinde Türkiye’nin en büyük dijital reklam ajanslarından biri haline geldi ve Publicis Groupe bünyesine katılarak Leo Burnett Worldwide networküne dahil oldu.

Tayfun Eker halen Voden bünyesinde Başkan Yardımcısı olarak sürdürdüğü görevinde dijital dünyada markalar ile tüketiciler arasındaki bağı kuvvetlendirmek için çalışıyor.