ŞULE YÜCEBIYIK

ŞULE YÜCEBIYIK 1

Borusan Holding, Kurumsal İletişim Direktörü

Şule Yücebıyık, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitenin aynı bölümünde Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Tarihi alanında yüksek lisans yaptı. Profesyonel iş yaşamına gazeteci olarak TRT İstanbul Haber Merkezi’nde başlayan Yücebıyık, Yeni Yüzyıl Gazetesi’nde ekonomi muhabiri olarak devam etti.

1996 yılında Milliyet Gazetesi’nde göreve başlayan Şule Yücebıyık, gazetenin ekonomi departmanında 10 yılı aşkın süre muhabir – köşe yazarı ve editör/yönetici olarak çalıştı. 2006 – 2008  arasında Global Hill & Knowlton Halkla İlişkiler Ajansı’nda Başkan Yardımcısı olan Yücebıyık, yaklaşık 10 yıldır Borusan Holding’in Kurumsal İletişim Direktörü.

Kurumsal İletişimin ‘toplumsal fayda yaratma’ merkezli olarak yönetilmesi gerektiğine inanan Şule Yücebıyık, bu alanda faaliyet gösteren yerel ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alıyor. Yücebıyık, 2014’ten bu yana BM’ye bağlı Women Empowerment Principles’ın  (WEP’s) Uluslararası Danışma Kurulu üyesi.

Mesleğinin yanı sıra ICF Executive Koçu olan Yücebıyık, iş hayatının ölçülemeyen değerlerine yönelik perspektif ve etki alanlarını genişletmeleri amacıyla yöneticilere ‘liderlik iletişimi’ alanında koçluk yapıyor.