ŞULE YÜCEBIYIK

ŞULE YÜCEBIYIK 1

Marka Deneyimi ve Aktivasyon Bölümü Jüri Üyesi

- Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü

Şule Yücebıyık, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitenin aynı bölümünde Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Tarihi alanında yüksek lisans yaptı.

Profesyonel iş yaşamına gazeteci olarak TRT İstanbul Haber Merkezi’nde başlayan Yücebıyık, Yeni Yüzyıl Gazetesi’nde ekonomi muhabiri olarak devam etti.

1996 yılında Milliyet Gazetesi’nde göreve başlayan Şule Yücebıyık, gazetenin ekonomi departmanında 10 yılı aşkın süre muhabir – köşe yazarı ve editör/yönetici olarak çalıştı. 2006 – 2008  arasında Global Hill & Knowlton Halkla İlişkiler Ajansı’nda Başkan Yardımcısı olan Yücebıyık, 11 yıldır Borusan Holding’in Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapıyor.

2018’den bu yana da kurucularından olduğu Kurumsal İletişimciler Derneği’nin Başkanı olan Yücebıyık, Avrupa Kurumsal İletişim Direktörleri (EACD) platformunun da aktif bir üyesi.

İş dünyasında, kadın hakları savunucusu olarak önemli projelere imza atan Yücebıyık, 2014’ten bu yana BM’ye bağlı Women Empowerment Principles’ın  (WEP’s) Uluslararası Danışma Kurulu üyesi.

Yücebıyık, gençlere bilim tutkusu ve yeni nesil becerileri kazandırmak amacıyla faaliyet gösteren Bilim Virüsü adlı sosyal girişimin de kurucusu.