STEPHEN ROYLE

STEPHEN ROYLE 1

Discovery Networks CEEMEA, Kıdemli Kreatif Direktör

Stephen Royle, dünyanın eğlence alanında lider kuruluşu Discovery Communications’ın bir bölümü olan Discovery Networks CEEMEA’nın (Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ödüllü Kıdemli Kreatif Direktörüdür. 

112 ülkeye hizmet veren 7 bölgesel merkezde çalışan 40’ın üzerinde kreatiften oluşan bir kurumiçi yaratıcı ajansın lideri olarak Stephen, Discovery’nin çeşitli markalardan oluşan portföyünü güçlendirmek ve iş hacmini büyütmeye yardımcı olmak amacı ile yaratıcı mükemmelliği, stratejik vizyon ve ticari öngörüyle birleştirmektedir.

TV markalarının ve yeni ürünlerin, reklam kirliliği ve kültürel farkları aşarak tanıtılması ve pazarlaması konusunda bir uzman olan Stephen, izleyicilerin ve ticari ortakların kalplerinde ve akıllarında kalacak etkili multi-medya yaratıcı çözümler üretmektedir.

Stephen’ın Avrupa ve Birleşik Krallık TV yayıncılığı sektöründe 20 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Discovery ailesine katılmadan önce Stephen, ITV, ESPN ve OSN de dahil olmak üzere birçok farklı İngiliz ve uluslararası yayın kuruluşunda kreatif ve direktör görevlerinde bulunmuştur.

Stephen’ın işleri 30’dan fazla PromaxBDA Küresel Mükemmellik ve Avrupa Ödülleri de dahil olmak üzere sayısız ödül kazanmıştır.