SİMGE ABAY

SİMGE ABAY 1

Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü Jüri Üyesi

- Anadolu Efes Kurumsal İletişim Müdürü

Anadolu Efes’te Kurumsal iletişim Müdürü olarak görev yapmakta olan Simge Abay,  iş hayatına 1999 yılında Orsa Stratejik İletişim Danışmanlığı’nda başladı.

Abay, kariyerine 2002-2004 yılları arasında Ünite İletişim’de Müşteri İlişkileri Direktörü olarak devam etti. Bu dönemde ulusal ve uluslararası bir çok şirketin iletişim stratejilerinin oluşma sürecinde çalıştı.

2004-2008 yılları arasında Red Bull’da Marka Müdürü olarak görev yaptı, 2008 yılında Anadolu Efes’te çalışmaya başladı.

2008-2010 yılları arasında Anadolu Efes Türkiye operasyonlarında görev yapan Abay, 2010 yılında yurtdışı operasyonlarına Kurumsal İletişim Müdürü olarak atandı. 2011-2012 yılları arasında The Coca-Cola Company’de Kurumsal İlişkiler Müdürü görevini üstlenen Abay, 2012 yılında Kurumsal İletişim Müdürü olarak Anadolu Efes’e geri döndü ve halen bu görevi sürdürüyor.

Abay, Anadolu Efes’te göreve geldiği günden bu yana ulusal ve uluslararası bir çok ödüle layık görülen kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin yönetiminde aktif rol aldı. Kurumsal itibar yönetimi ve diğer  iletişim alanlarının yanı sıra sürdürülebilirlik iletişimi alanında bir çok başarılı girişime imza attı.