SHEPHERD LAUGHLIN

SHEPHERD LAUGHLIN 1

J. Walter Thompson Worldwide, Trend Tahminleri Direktörü

Shepherd Laughlin, J. Walter Thompson Intelligence İnovasyon Grubu adına içerik üretimi ve araştırma çalışmalarını yönetmektedir. Bu görevinde, yiyecek ve içeceğin geleceği, perakendenin geleceği, Z jenerasyonu, Küba’daki fırsatlar ve kadınlara yönelik pazarlama gibi konuları da içeren alanlarda kapsamlı raporlar hazırlamıştır. Ayrıca jwintelligence.com adresinde yayınlanan günlük yazıları yönetmektedir.

Shepherd muhabir olarak CES, SXSW Interactive ve New York Moda Haftası gibi sektörün önemli etkinlikleri hakkında raporlar hazırlamıştır. Daha önce Londra’da bulunan danışmanlık firması

The Future Laboratory’de çalışmış, tüketicilerin düşünme ve yaşam tarzı eğilimlerine ilişkin yazılar kaleme almıştır. Araştırma ve yazıları Monocle, Protein Journal, Creative Review, China Economic Review, CNN ve diğer basın organlarında yayınlanmıştır.

London School of Economics’ten Sosyal Antropoloji alanında yüksek lisans, Brown Üniversitesi’nden lisans derecesi bulunan Shepherd Mandarin ve Fransızca bilmektedir.