SEFA KARAHAN

SEFA KARAHAN 1

1,618, Ajans Başkanı

1993-2000 yılına kadar Türkiye’de, çeşitli gazete ve reklam ajanslarında çalışan Sefa Karahan, 2001 yılında ilk reklam ajansını kurdu. Farklı sektörlere hizmet veren ajans geçmişinin ardından değişen ve gelişen dünyada öngörülü hareket ederek, geleneksel ajanstan yeni nesil reklam ajansı çalışmalarına başladı ve 2011 yılında 1,618 “Creative Ad Works”ü kurdu.
“Yeni değilse eskidir” mottosu ile hareket eden 1,618’in ajans başkanlığını yürütmeye devam eden Sefa Karahan,  Türkiye’de birçok şeyi değiştireceğine inandığı çeşitli STK’ların da aktif üyeliğinde yer alıyor. TOBB Genç Girişimciler Kurulu İcrasında, IAA Turkiye Genç Profesyonel Grubu ve çeşitli iş insanı derneklerinde aktif görev alan Karahan, aynı zamanda Reklam Yaratıcıları Derneği yönetim kurulu üyesi.

Şimdiye kadar, İstanbul Teknik, Bilgi, Yıldız Teknik, Trakya, Kadir Has, Gelişim, Medipol, Marmara, Karadeniz Teknik, İzmir Katip Çelebi, İstanbul Arel, Kocatepe, Haliç Üniversitelerinde öğrencilere seminerler veren Sefa Karahan, Pazarlama Zirvesi ve İnsan Kaynakları Zirvesi gibi sektörel etkinliklerde girişimcilik, reklam, dijital pazarlama başlıkları altında ilgili profesyonellerle buluşmaya devam ediyor.

 

Bilgi paylaştıkça yenilenir düşüncesiyle hareket eden Karahan aynı zamanda üniversite veya eğitim kurumlarında eğitmen olarak görev almaktadır.