PATRICK VIEN

PATRICK VIEN 1

A+E International, Yönetici Direktör

Patrick Vien; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki (EMEA) tüm A + E şirketlerinin Yönetici Direktörü rolünü üstlenmektedir. Patrick Vien, Birleşik Devletler dışındaki tüm ülkelerin TV kanallarında programlama stratejisi, satın alma süreçlerine ve üretime öncülük eder ve uluslararası pazarlamayı denetlemekle birlikte, Vien 220 bölgedeki faaliyetlerle küresel içerik satış grubunu denetler.

Daha önceleri Vien, VICE Media ile ortaklaşa çalışan global, modern bir içerik stüdyosu olan Pulse Films’in başkanıydı. Pulse’un son işleri  arasında Beyonce’un HBO Lemonade ve Cannes’ın “Prix du Jury” filmi “American Honey” yer almaktadır.

 

Bugüne kadar  Vien, televizyon dizisi üretimi, film geliştirme, kitap yayıncılığı, perakende ve dijital ürünlerin gözetimini içine alan Tyra Banks Company’nin (TBC) Başkan ve COO’su idi.

 

TBC’den önce, Warner Music International’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Patrick Vien, Warner Music bünyesi altında 500’den fazla kayıt sanatçısı bulunan 50 ülkenin stratejilerini, ticari operasyonlarını ve genel yönetimini denetledi.

 

NBC Universal’in Global Networks Başkanlığı görevini yaptıktan sonra Warner Music’e katılan Vien, NBCU’nun Avrupa, Asya ve Güney Amerika’daki televizyon kanallarını yönetti. Programlama, pazarlama ve ticari operasyonları denetledi ve dünya çapında platformlar için yeni TV kanalları oluşturmakla görevlendirildi. Vien ayrıca Sundance Channel ve HBO Asia gibi Universal Studios’un TV ortak girişimlerini yönetti.

 

NBC Universal’e katılmadan önce Universal’in Televizyon Şirketleri Başkanlığı görevini üstlendi ve burada ABD’nin kurulduğu ve başlattığı pop kanal kültürü TV kanalı TRIO ve Newsworld International gibi kablolu ağları yönetti.