ÖZGE UZUN

ÖZGE UZUN 1

Sunucu, Haberci, Yazar

1979 senesinde  Ankara ’da doğdu ve ilkokulu yine orada gitti.

1993  senesinde  Radyo   Vizyon ’da çalışan  Erhan Konuk  sayesinde yayın hayatına girdi.

O dönemlerde  TRT  spikerlerinin yardımıyla sektöre ait bilgiler edindi.

Ardından sistemli bir şekilde eğitim almak için  İstanbul ’a geldi. İstanbul’da ilk olarak  Alem Fm ’de yayın hayatına başladı.

Daha sonra  2001 senesinde  NTV  kanalında seslendirme işine girdi. Bununla beraber TV haberciliği eğitimini alan Uzun habercilik sektörüne geçiş yaptı.

Uzun zaman NTV ekranlarında hizmet veren Uzun,  FOX Tv  ve  CNN Türk ’te de spikerlik görevinde bulunmuştur.  2012  senesinde  Kanaltürk  te sabah programı yapan Uzun, uzun zaman  Tv8  ‘de Haftasonu sabah kuşağı programı olan Erken Baskı ’nın ve hafta içi Güzel Bir Gün programlarının sunuculuğunu yapmış  2015  yılının ilk günlerinde  TRT Haber  kanalına geçmiştir. Özge Uzun en son Lifetime adlı kanalın ekran yüzü olmuştur.

Aynı zamanda yazar olan Uzun’un “Sizin Hiç Maviniz Var Mı?” adlı kitabı İnkılap Yayınevi’nden çıkmış ve raflardaki yerini almıştır. Kitap özellikle anne babalardan büyük ilgili görmüştür. Yazar 2017 yılında beklenen ikinci kitabı “Kalbimin Ses Telleri” ‘ni çıkarmış, bu kitabı da ilki kadar fazla ilgi görmüştür.

5 yıldır Başkent İletişim Akademisi’nde diksiyon, Spikerlik-TV sunuculuğu konusunda eğitmenlik yapan Özge Uzun  özellikle farklı gelişim gösteren çocuklara ve ailelerine destek