ÖZGE GÜVEN

ÖZGE GÜVEN 1

Tasarım Direktörü, TBWA\Istanbul

Özge Güven, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım bölümü mezunu, aynı bölümde Yüksek Lisans’a devam etti. Reklam sektöründen önce farklı tasarım stüdyolarında kurumsal kimlik tasarımı, yayın tasarımı, sergileme tasarımı, ambalaj tasarımı gibi alanlarda çalıştı. Hollanda’da geçirdiği süreçte Lava Design ve Ontwerpwerk’te multidisipliner projeler içinde yer aldı.

İstanbul’da çeşitli kültür sanat kurumlarının iletişim tasarımları üzerinde çalıştı, çalışmaya devam ediyor. İKSV 3. Tasarım Bienali küratörleri tarafından davet edilen, bienalin iletişimini kuran tasarımcılardan biri oldu. 10 yıldır süren Yahşibey Tasarım Çalışmaları’nda workshoplara katıldı, proje yöneticiliği yaptı, bu bağlamda tasarım eğitimi üzerine düşünüyor, farklı disiplinleri ile yakın temasta kalmaya çalışıyor.

2014 yılında TBWA/ Istanbul Sanat Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. 2018 itibariyle TBWA Design community adlı departmanın kuruluşuyla Tasarım Direktörü olarak görev aldı. İşleri, European Design Awards, Epica, Goldan Drum, Dubai Lynx, Loerries, Kristal elma, Felis, Kırmızı GMK gibi yarışmalarda ödüllendirildi. Cannes Lions’ta iki kere kısa listeye girdi, son işlerde Fear & Fantasy Festival kimlik tasarımıyla Cannes Lions’tan Türkiye’nin Tasarım kategorisindeki ilk ödülü olan Bronz Aslan sahibi oldu. Felis Ödülleri 2018 / Üretimde Ustalık Bölümü’nde jüri başkanı olarak yer aldı.