ÖZGE GÜVEN

ÖZGE GÜVEN 1

TBWAISTANBUL, Tasarım Direktörü

Özge Güven, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım bölümü mezunu, aynı bölümde Yüksek Lisans’a devam etti. Reklam sektöründen önce farklı tasarım stüdyolarında kurumsal kimlik tasarımı, yayın tasarımı, sergileme tasarımı, ambalaj tasarımı  gibi alanlarda çalıştı. Hollanda’da geçirdiği süreçte Lava, Ontwerpwerk gibi stüdyolarda multidisipliner projeler içinde yer aldı.

İstanbul’da çeşitli kültür sanat kurumlarının iletişim tasarımları üzerinde çalıştı, çalışmaya devam ediyor. İKSV 3. Tasarım Bienali küratörleri tarafından davet edilen, bienalin iletişimini kuran ve bienalin bir parçası olan beş tasarımcıdan biri oldu. 10 yıldır süren Yahşibey Tasarım Çalışmaları’nda workshoplara katıldı, proje yöneticiliği yaptı, bu bağlamda tasarım eğitimi üzerine düşünüyor, farklı tasarım disiplinleri ile yakın temasta kalmaya çalışıyor. 

2014 yılında TBWA\İstanbul’da Sanat Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. 2018 itibariyle TBWA Design Community adlı departmanın kuruluşuyla Tasarım Direktörü olarak görev aldı. İşleri, Europen Design Awards, Epica, Dubai Lynx, Felis, Kristal Elma, Kırmızı, GMK gibi yarışmalarda ödüllendirildi. Cannes Lions’ta iki kere kısa listeye girdi, bu sene son işiyle Cannes Lions’tan Türkiye’nin Tasarım kategorisindeki ilk ödülü olan Bronz Aslan sahibi oldu. Devamında aynı iş, Loerries Awards’ta Grand Prix kazandı.