OSMAN ÜNAL

OSMAN ÜNAL 1

Ekol Lojistik A.Ş, İnsan Kaynakları Genel Müdürü

1961 Ankara doğumlu Osman Ünal, 1979 da T.E.D.Ankara Koleji ;1984’te Hacettepe Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun oldu. Kariyerine 1987 yılında Koç Holding’te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlayan Ünal, ardından Migros’ta Personel Müdürlüğü, sonrasında İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Koç Grubu’ndan ayrılışının ardından sırasıyla; Inchcape Retrans A.Ş. ve Burmah Castrol’de İnsan Kaynakları Müdürü, Telsim Mobil Telekomünikasyon ile CarrefourSA’da İnsan Kaynakları Direktörü, Soyak Holding’te İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemleri Direktörü olarak çalıştı.
Halen Ekol Lojistik A.Ş. de Türkiye dahil 16 ülkeden sorumlu İnsan Kaynakları Genel Müdürü ve İcra ve Danışma Kurulu Üyesi olarak görevinlerini yürüttükten sonra halen Yönetim Kuruluna bağlı olarak Yönetim Danışmanı olarak görevine devam etmektedir.
Bilgi Üniversitesi Y.Lisans programında Yönetim Sistemleri ve İnsan Kaynakları konularında ders vermektedir.
2009 Yılında Adler International Learning-Toronto Üniversitesi ortak programından Koçluk setifikası aldı.
Linkedin EMEA bölgesi harici üst düzey danışma grubu üyesi görevini sürdüren Ünal aynı zamanda Avrupa Komisyonu’’Equality Pays Off’’çalışma grubunda delege olarak görev yapmaya devam ediyor
KalDer,Türkiye Kalite Derneği,TKYD Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği,PERYÖN,İnsan Yçnetimi Derneği ve YANINDAYIZ Derneği üyesidir.