ONUR KUMBARACIBAŞI

ONUR KUMBARACIBAŞI 1

FOX Türkiye, Haber Operasyon Direktörü

1980 senesi Ankara doğumludur. Lisans eğitimini İngiltere’de University of Kent’te Siyaset Bilimi üzerine ve yüksek lisansını da aynı üniversitede Avrupa Siyaseti ve Demokrasi Çalışmaları alanında tamamladıktan sonra, akademik kariyerine sırasıyla; İstanbul Bilgi Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi, İletişim ve Medya  konularındaki çalışmalarıyla devam etmiştir. 2007 senesinden itibaren Fox Türkiye’de çeşitli görevler alan Kumbaracıbaşı, halen aynı kurumda Haber Operasyon Direktörü olarak çalışmaktadır.

Medya kariyeri boyunca pek çok özel yayın, Olimpiyat Oyunları başta olmak üzere çeşitli spor müsabakaları ve yarışma formatlarının prodüksiyonundan sorumlu olarak çalışmıştır. News Corp “NewsCore”, Sky Italia, Sky TG24, Times Now India, Georgetown University ve Florida Jacksonville University ile televizyon gazeteciliği alanında ortak çalışmalar yürütmüştür. 2014 senesinden bu yana uluslararası gazeteciler zirvesi News Xchange katılımcısıdır.

Medya ve İletişim alanındaki deneyim ve uzmanlığının yanısıra, Fox Türkiye ve Bilgi Üniversitesi ortaklığında 4 dönem boyunca televizyon gazeteciliği üzerine sertifika programı düzenlemiş; 8. Boğaziçi Zirvesi, National Geographic on Campus gibi etkinliklerde  ise moderatörlük görevleri üstlenmiştir. Halen çeşitli üniversitelerde konuk konuşmacı olarak  ders vermektedir. Aynı zamanda profesyonel olarak fotoğrafçılık yapan Kumbaracıbaşı, ilk fotograf sergisini 2006 yılında açmış, fotoğrafçılık kariyerine Kadıköy’deki stüdyosunda yarı zamanlı olarak devam etmektedir.