OKAN ÖZCAN

OKAN ÖZCAN 1

Medya Bölümü Jüri Üyesi

- OMD Türkiye Genel Müdür Yardımcısı

Okan Özcan kariyerine Starcom ajansında başladı ve ilk 9 yıllık kariyeri boyunca P&G içinde farklı kategorilerde hem yerel hem de bölgesel düzeyde yöneticilik yaptı. Bu sure içinde hem stratejik hem de opersayonel anlamda bir çok yeniliğe imza atarak ödüller kazanmanın yanında P&G değerlendirmesinde EMEA bölgesinin en basarılı P&G takımını yarattı.

2012 yılında, Starcom içerisinde tüm müşterilerden sorumlu Grup Direktörü olarak görev aldı. Sadece Medya planlama ve satın alma değil aynı zamanda deneyim planlama, marka işbirlikleri ve sponsorlukları da yönetti.

2014 yılında, Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanan Okan Ozcan hem P&G, Samsung, Mondelez, Borusan Holding gibi Starcom’un tüm müşteri ilişkilerinden sorumlu oldu hem de katma değerli servisleri (Başlıca Veri Analitiği ve İçerik yönetimi) kullanarak bu müşterilere verilen hizmetin kalitesini daha da yukarı çekti

2016 yılında OMD ajansına Genel Müdür yardımcısı olarak geçiş yapan Okan Özcan kariyerine  halen OMD de devam etmektedir

Kariyeri boyunca bir çok innovatif, ödüllük işler ve global projelerde liderlik alan Okan Ozcan evlidir ve 5 yaşında Efe adında bir oğlu vardır. Seyehat etmek ve spor yapmak onun başlıca tutku alanlarıdır.

Mühendislik fakultesi mezunu olan Okan Ozcan daha sonra İstanbul Teknik Universitesinde Yöneticilik üzerine yüksek lisans yapmıstır.