OBEN BUDAK

OBEN BUDAK 1

Yazar, DJ

1977, İstanbul doğumlu olan Oben Budak, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü’nden sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera Şan eğitimi almıştır.Gaye Sökmen Ajans’a bağlı olarak mankenlik ve reklam oyunculuğu yapan Oben Budak, TRT’de seslendirme yapmıştır. Budak, Sertab Erener’den öğrendiği ses ve nefes teknikleriyle Ajda Pekkan ve Aşkın Nur Yengi’ye vokalistlik yapmıştır.

Kral TV’nin ilk VJ’lerinden biri olan Oben Budak, Star TV ve ATV’de sunuculuk görevlerinde bulunmuştur. Budak, Aktüel dergisinde muhabirlik, Harpers Bazaar’da moda editörlüğü ve FHM’de yayın yönetmenliği yapmıştır.

2005 yılında Sabah gazetesinde önce Müziklerin Efendisi köşesini, ardından da trendoben köşesini kaleme alan Oben Budak, daha sonra 2009’dan beri Habertürk gazetesinde Jöntürk’ü yazmaya başlamıştır.

Çoksatanlar arasına giren Falan Filan (2012), Hayvan (2013) ve Büyük (2015) adında romanlar yazmış olan Oben Budak, son yıllarda hobi olarak başladığı DJ’lik dünyasında, Discoben adıyla aranılan bir isim haline gelmiştir.