MURAT LECOMPTE

MURAT LECOMPTE 1

PR Bölümü Jüri Üyesi

- SOCAR Türkiye Dış İlişkiler Başkanı

Yaşamının farklı dönemlerinde Türkiye ve ABD’de yaşayan Murat LeCompte’un kurumsal iletişim, pazarlama iletisimi ve dış ilişkilerdeki tecrübelerinin yanı sıra startup’lar, teknoloji şirketleri ve petrol-doğalgaz sektörlerinde 20 yılı aşkın deneyimi bulunuyor.

LeCompte iş yaşamında başarıya giden yolda, farklı sektörlerdeki uluslararası deneyimlerini, iletişime olan ilgisi ve tecrübesiyle harmanlayarak, kurumsal iletişimde öz, net, basit ama etkili iletişim stratejileri tasarlamaya büyük önem atfediyor.

Turizm ve otelcilik sektöründe kariyerine başlayan Murat LeCompte, sonrasında sırasıyla teknoloji ve enerji sektörlerinde görev alırken Marriott, Geac Computers, Intel Corporation ve BP gibi global şirketlerde kamu ilişkileri, kurumsal iletişim ve iş geliştirme alanlarında yönetici pozisyonlarında bulundu.

Kurumsal İletişimciler Derneği ve Kurumsal İlişkiler Enstitüsü’nün yönetim kurullarında yer alan LeCompte, sosyal ve dijital medyanın Türkiye’deki kullanımının öncüleri arasında yer alıyor.

2017’de SOCAR Türkiye Kurumsal İletişim Başkanı olarak SOCAR ailesine katılan LeCompte’un sorumlulukları arasında şirketin Türkiye’deki dev yatırımlarının iç iletişim, paydaş iletişimi, medya ilişkileri, kurumsal sosyal sorumluluk ve pazarlama iletişimi stratejileri bulunuyor.

Yönettiği kurumsal iletişim ekipleri birçok farklı alanda uluslararası ödüllere layık görülen Murat LeCompte, 2019 Cannes Lions yarışmasında PR jürisinde yer aldı. LeCompte, 3 kız babasıdır.