MURAT ABBAS

MURAT ABBAS 1

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Genel Müdür

KİMDİR?

Üniversitede “Business Administration” eğitimi aldıktan sonra profesyonel hayata Denet BDO’da (ex Deloitte Touche) auditor olarak başladı.

Bosch-Siemens-Profilo, Superonline, Ticketturk gibi firmalarda “financial controller” ve “finance manager” pozisyonlarında çalıştı.

2002’de audit ve finans kariyerini sonlandırarak tamamen müzik ve kültür-sanat alanına yöneldi.

1998-2012 yılları arasında bazı radyolarda programcılık ve DJ’lik  yaptı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın “İstanbul Dostları” isimli müzik portalının editörlüğüyle birlikte Aktüel, Trendsetter, Zip İstanbul gibi dergilerin müzik sayfalarını hazırladı.

MTV Türkiye’de “event manager” olarak çalıştıktan sonra ülkenin en büyük organizasyon firması olan Pozitif Live’da ve İstanbul’un köklü müzik mekanı olan Babylon’da 5 sene boyunca “Talent Buying & Booking” departmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı sıfatıyla çalıştı.

Rock’n Coke, Efes Pilsen One Love gibi ülkenin en büyük festivallerinin içerik küratörlüğünü yaptı ve Rihanna, Metallica, Iron Maiden, Bob Dylan, Blondie, Travis vb gibi irili ufaklı birçok konsere imza attı.

2014 Ekim ayında Zorlu Gayrımenkul’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak işe başladı.

2015 Şubat ayında ise Zorlu PSM’nin Genel Müdürlüğü’ne atandı ve halen bu görevi yürütmekte.