MERİ İSTİROTİ

MERİ İSTİROTİ 1

Sağlık İletişimi Bölümü Jüri Üyesi

- Livv Hospital Grup Koordinatörü

Sağlık sektöründe 27. Yılına giren Meri İstiroti, ülkemizde profesyonel hastane yönetimini ilk uygulayan yöneticilerden olmuştur. İstiroti, Boğaziçi Üniversitesi psikoloji eğitiminin ardından, Sağlık ve Hastane Yönetimi konusunda yüksek lisans yapmıştır.

1990 yılından bu yana International Hospital’ da , Amerikan Hastanesi ‘nde ,Bayındır Holding’e bağlı Yaşamkent ‘te görev alan İstiroti, Acıbadem Sağlık Grubu’nda yurtiçi ve yurtdışı pazarlama alanlarında ve Grubun yeni hastane açılışlarında görev almıştır.

Dünya Göz ve Bozlu Holding’de yer alan görevlerinin ardından 2012 yılı ortasında Liv Hospital projesine kurucu Genel Müdür olarak başlamış, halen Liv Hospital’da Grup Koordinatörü olarak yöneticiliğe devam etmektedir.

TÜSİAD tıp turizmi alt çalışma grubunda da 2007 – Aralık 2009 tarihine kadar görev alan Meri İstiroti, Türkiye’deki en saygın uluslararası ticaretle ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarından DEİK Sağlık Komitesinin başkanlığını 2007 – Mart 2010 tarihleri arasında yapmıştır.

Türk Sağlık Turizm derneği icra kurulu başkanı olarak sağlık turizminin ülkemizde gelişimi için çalışmalarına devam etmektedir.

‘’30 Yaşa Mektuplar’’ ve ‘’Son Söz Doktorların’’ adlarında iki kitabı yayınlanan İstiroti , iki çocuk sahibidir.