MELTEM BAKİLER ŞAHİN

MELTEM BAKİLER ŞAHİN 1

Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü Jüri Üyesi

- Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Meltem Bakiler Şahin, Bilkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı programını tamamladı.

Sony Ericsson ve Procter & Gamble şirketlerinde çeşitli yerel ve global görevler üstlenen Şahin, sonrasında 10 yıl boyunca Turkcell bünyesinde müşteri deneyimi ve pazarlama alanlarında farklı görevlerde çalıştı.

Şahin, daha sonra EWE Turkey Grup bünyesindeki Millenicom şirketinde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı ve bu görevleri kapsamında şirketin büyüme esaslı bir şirkete dönüşme sürecine liderlik etti.

Ağustos 2017’den bu yana Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak Kurumsal Pazarlama ve Kurumsal Satış ekiplerine liderlik eden Şahin, aynı zamanda Vodafone Türkiye İcra Kurulu’ndaki iki kadın yöneticiden biri konumunda.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) sertifikası bulunan Şahin, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin Mentorluk Programı’nda menti olarak yer aldı. Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerini de sürdüren Meltem Bakiler Şahin, evli ve iki çocuk annesidir.