MELİS TUFUR

MELİS TUFUR 1

PR Bölümü Jüri Üyesi

- Mediabrands Insights (MBI) Genel Müdürü

1994 ODTÜ Ekonomi mezunu Melis Tufur, Istanbul’da Ekonomi Muhabirliği ile adım attığı iş hayatına Nielsen’da Araştırma Uzmanlığı ile devam etmiştir.

Melis Tufur Mindshare’de kuruluşundan itibaren 10 yıl boyunca görev almıştır. İş geliştirme ve Araştırmadan Sorumlu  Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldığı bu kurum bünyesinden 2010 yIlı sonunda Türkiye’de İspanya menşeeli Conento Araştırma ve Analitik şirketini kurmak üzere ayrılmıştır.

Ortağı ve yöneticisi olduğu Conento’da pazarlama analitiğinin yanı sıra pazarlama iletişimini ilgilendiren toplum, medya, marka ve tüketici alanlarında araştırma ve stratejik medya/iletişim planlama danışmanlığı hizmetleri vermiştir.

Melis Tufur 2016 yılında Conento’yu IPG grubuna devretmiş ve bu grup bünyesinde Mediabrands Insights – MBI adlı araştırma ve analitik hizmetlerinin yanısıra marka ve kurumlara strateji desteği veren firmayı kurmuş ve yöneticiliğini üstlenmiştir.

İki dönem TÜAD yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Cumhuriyet’inde saygın üniversitelerde konuk konuşmacı olarak görev almaktadır.

Sanat, siyaset ve spor sever. Evli ve iki çocukludur.