MARK VAN DER HEIJDEN

MARK VAN DER HEIJDEN 1

Wanderbrief, CEO

Mark van der Heijden (1986) laleleri, peynirleri, tahta ayakkabıları ve coffee shop’larıyla ünlü Hollanda’nın güneyinde doğmuştur. Amsterdam reklam sektöründe geçirdiği 7 yılın ardından Mark, metin yazarlığı görevinden ayrılıp evini sırt çantasına sığdırmış ve kalacak yer ile yiyecek karşılığında ajanslara, markalara ve hayır kurumlarına yardım ederek “Sırt Çantalı Stajyer” olarak dünya yolculuğuna çıkmıştır. Bu yolculuk sayesinde 7 kıtada 27 ülkeye giderek 32 farklı şirkette çalışmıştır.

Mark, hikâyesini TEDxTeen in NYC, SXSW Festivali ve Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde paylaşmış, Beyaz Saray’a davet edilmiş ve Mashable tarafından takip edilmesi gereken İlham Verici Seyahat Instagrammer’ı ve Dünyanın En Etkileyici 100 Seyahat Blogger’ından biri seçilmiştir.

Mark, yaratıcı yeteneklerini yurt dışı deneyimi ile değiş tokuş etmeye hazır kişilerle şirketleri buluşturan küresel bir topluluk olan, 2016 yılında kurulan Wanderbrief‘in kurucu ortağıdır. Wanderbrief, dünya vatandaşlığını ve kültürel alışverişi teşvik ederken ortak çalışmaya dayalı yaratıcılık aracılığıyla işle ilgili zorlukların çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Wanderbrief, 8 ay içinde 77 ülkeden 6000’in üzerindeki yaratıcı kişiye ulaşmış ve Adobe, Vodafone, RICOH ve Uluslararası Af Örgütü gibi ajans, marka ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklıklar kurmuştur. Wanderbrief, Haziran 2016’da prestijli R/GA Lions Innovation Start-Up Academy için seçilmiş ve 2016 World Youth Travel Awards’ta (Dünya Gençlik Seyahat Ödülleri) ‘En İyi İş Deneyimi Sağlayıcısı’ dalında ikincilik kazanmıştır