KURTULUŞ EKER

KURTULUŞ EKER 1

Dijital & Mobil Bölümü Jüri Üyesi

- Ajans Başkanı Voden / Leo Burnett

1999 yılından itibaren dijital ajanslarda yöneticilik ve kurucu liderlik görevleri alan M.Kurtuluş Eker aynı zamanda güzel sanatlar ve iletişim fakültelerinde öğretim görevlisi olarak dijital pazarlama iletişimi, tasarım ve kullanıcı deneyimi dersleri verdi.

2003 yılında ilk teknoloji ve design şirketini, 2007 yılında ise dijital ajansı Voden’i kurdu. Özellikle bankacılık ve finans, telekom, hızlı tüketim, mobil/internet, otomotiv, perakende, medya ve tüketici elektroniği sektörlerinde dijital pazarlama iletişimi, kullanıcı deneyimi, dijital teknolojiler ve mobil teknolojileri alanlarında yüzlerce proje ve iş hayata geçirdi.

2015 yılında Türk reklam sektörünün önemli anlaşmalarından birini gerçekleştirerek kurucusu olduğu Voden’i Leo Burnett ve Publicis Groupe bünyesine dahil etti.

Halen Voden, Leo Burnett Istanbul ve Saatchi & Saatchi Istanbul Ajanslarında Başkanlık, Publicis Groupe Türkiye’de yönetim kurulu üyeliği görevlerine devam ediyor. Aynı zamanda GBA bünyesinde ve bağımsız olarak dijital odaklı start-up’lara melek yatırımcılık yapıyor.