KRESIMIR MACAN

KRESIMIR MACAN 1

Business and Communication Consultant

Krešimir kendi ajansı Manjgura Ltd.’yi başarıyla yöneten bir Hırvat PR profesyonelidir. Krešimir’in uzmanlık alanları kriz yönetimi, strateji odaklı siyasi iletişim ve yeni medyadır. 1998 yılında Hırvatistan’ın en önemli medya gruplarından Croatian Radio Television’ın ilk Kurumsal İletişim Direktörü olarak işe başladı. 2003 yılında hükümetin iletişim çabalarını geliştirebilmek icin Hırvat Başbakanı’nın İletişim Danışmanı olarak görev almaya başladı. 2004-2008 yılları arasında Hırvat PR ajansı Madison Consulting’in Genel Direktörlüğünü yaptı.

Krešimir 1991 yilindan beri PR ile uğraşıyor. Hırvatistan Bağımsızlık Savaşı’nda Haber Alma Bakanlığı’nın kurmay başkanı olarak görev alan Krešimir, sonra Hırvatistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nda Haber Alma departmanının başkanlığını yaptı.

Dünyaca tanınan bir uluslararası seçim danışmanı olan Krešimir, aynı zamanda Chartered Institute of Public Relations (CIPR) onaylı bir konuşmacıdır ve yeni medya iliskileri, kriz yönetimi ve siyasi iletişim üzerine dersler verir. Zagreb Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Departmanı bilgisayar bilimi mezunu olan Krešimir, beş lisan konuşabiliyor.

Krešimir Croatian PR Association (HUOJ), Chartered Institute of Public Relations (CIPR) ve European Association of Political Communication (EAPC) üyesidir.