KORHAN KURT

KORHAN KURT 1

Dijital & Mobil Bölümü Jüri Üyesi

- Promoqube Kurucu&CEO

Korhan Kurt (d. 1978, İstanbul), İnternet girişimcisi ve iş adamı.

Türkiye’nin ilk ve en büyük dijital pazarlama ajanslarından birisi olan Promoqube’ün genel müdürü ve kurucu ortağı olarak, dijital pazarlama, ürün geliştirme ve girişimcilikteki deneyimiyle, ekibe liderlik etmekte ve stratejik vizyon sunmaktadır.

Kurucusu olduğu Promoqube, sosyal ağları hem içinde hem de dışından görerek etkili sonuçlara ulaşabilen bir inovasyon merkezidir. Facebook’un PDC Programı’na katılan ilk Türk ajansı olan Promoqube, Mayıs 2014’ün sonunda 127 ülkede faaliyet gösteren ve 37 milyar dolarlık medya bütçesini yöneten Interpublic Media Group (IPG) tarafından satın alınmıştır. Böylece Promoqube toplam 127 ülkede 20,000 kişinin çalıştığı farklı ajanslardan oluşan global bir iletişim networküne dahil olmuştur.

Profesyonel kariyerine 2000’de Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi’de Stratejik Planlama departmanında başlayan Korhan Kurt, ardından Number One TV’de prodüktör olarak görev yapmış, Promoqube’u kurmadan önce, prodüksiyon ve tasarım ajansı Workattack’ın iki kurucu ortağından birisi olmuştur.

 

Korhan Kurt, pek çok pazarlama organizasyonunda jüri üyesi ve danışma kurulu üyesi olarak da görev almakta, markalara dijital pazarlamanın tüm araçlarını stratejilerinin merkezinde tutabilmeleri için destek olmaktadır.

 

Aynı zamanda bir sanatsever ve koleksiyoner olan  Korhan Kurt, odağında sanat ve sanatçı olan iletişimi stratejileri ve yaratıcı projeler geliştiren bir sanat kolektifi olan Sade Kolektif’in kurucuları arasındadır.