KEREM OKUMUŞ

KEREM OKUMUŞ 1

Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü Jüri Üyesi

- S360 Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü

S360’ın kurucu ortağı ve genel müdürü olan Kerem, Türkiye İklim Değişikliği Liderler Grubu’nun kurucuları arasında yer almış, Cambridge Üniversitesi’ne bağlı İklim Hareketi için Kurumsal Liderler ağı sekretaryasının Türkiye temsilciliğini yapmıştır.

Washington’da Dünya Bankası’nda “Climate Investment Fund”ın özel sektöre uyum (climate resilience) için sağladığı fonun değerlendirme panelinde görev alan Kerem, daha önce Avrupa Komisyonu ve ABD hükümeti tarafından kurulan Bölgesel Çevre Merkezi’nin (REC) Türkiye ofisinde Direktör Yardımcılığı yapmıştır. Ardından, REC’in Budapeşte’de bulunan genel merkezine bağlı olarak Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde sürdürülebilirlikten ve iş ağlarından sorumlu bölüm başkanlığı görevini yürütmüştür.

Kerem, aynı zamanda, ABD eski Başkan Yardımcısı Al Gore tarafından kurulan Climate Reality Projesi’nin Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa bölge başkanlığını yapmıştır.

Avrupa Komisyonu’nun Avrupa Birliği Çevre Ödülleri – Sürdürülebilirlik İçin İnovasyon (EBAE) Programı’nın yönetim kurulunda sekiz yıl Türkiye’yi temsil etmiştir. Dubai merkezli Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgeleri Yeşil Büyüme için İş Liderleri Platformu’nun kurucuları arasında yer almıştır.

TiasNimbas Business School’da Sürdürülebilirlik Yönetimi Programını tamamlayan Kerem, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Birleşik Krallık hükümeti tarafından verilen Chevening Bursu’nu kazanarak Birmingham Üniversitesi’nde uluslararası çalışmalar merkezinde yüksek lisansını tamamlamıştır.