JONATHAN DODD

JONATHAN DODD 1

Geometry Global, Küresel Strateji Direktörü

Jonathan müşterilerin beklentilerini karşılamak için ajansın stratejik altyapısını kurmak ve geliştirmekten sorumlu. Yönetici ve müşteri ekipleriyle yakından çalışan Jonathan ajansın global strateji planlamaların da yönetiyor.

 

Etkinleştirme alanında benzersiz deneyimi olan Jonathan, tüketici pazarlaması alanında alana olan katkılarından dolayı sektörün tanınmış liderlerinden biri. Deneyimleri arasında farklı ajanslardan ekiplerle çalışarak entegre çoklu-kanal çözümleri üretmek de yer alıyor.

 

Jonathan, Birlesik Krallık’ın ilk halka acık satış danışmanlığı şirketi olan KLP’de kariyerine başladıktan sonra Grey Group’a katılarak şirketin pazarlama servislerini geliştirme üzerine çalışmalar yürüttü. Grey Marketing Services, Birleşik Krallık’ın en büyük 3. entegre pazarlama ajansı haline gelen Grey Integrated, Joshua ve G2 Worldwide’in kuruculuğunu üstlendi.

 

Jonathan P&G, GSK, Unilever ve Coca-Cola gibi pek çok global müşteri ile çalıştı.

 

Jonathan kar amacı gütmeyen bir hikayeler dünyası olan Give Kids the World’un yönetici kurulunda yer alıyor. Florida’da bulunan şirket hayati tehlikesi olan çocuklara ve ailelerine bir fantezi dünyasında ücretsiz, bir haftalık tatil imkânları sağlıyor.

Boş zamanında Jonathan yerel lacrosse takımında yer alıyor. Hatta İngiltere’yi 2014 Dünya Şampiyonasında Grand Masters alanında temsil bile etti!