IŞIL ARIDAĞ

IŞIL ARIDAĞ 1

ÜNİTE İLETİŞİM, Yürütme Kurulu Başkanı

1960 yılında İstanbul’da doğan Işıl Arıdağ, 1978 yılında Robert Kolej’den mezun oldu. Yüksek öğrenimini 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Psikoloji dalında lisansüstü eğitimi aldı.

Reklam ve halkla ilişkiler alanında çeşitli profesyonel görevlerini takiben,  1998 yılında, ulusal ve uluslararası lider kurum ve markalara iletişim danışmanlığı hizmeti sunan Ünite İletişim’in kurucu ortağı oldu. 2002-2006 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği görevini yürüttü.

Şu anda; Ünite İletişim olarak halkla ilişkiler, CreativeUnit ve CoffeeShop markalarıyla da reklam, etkinlik yönetimi ve dijital iletişim alanlarında ‘bütünleşik iletişim yönetimi’ sunmak üzere yapılanan UNITE Yürütme Kurulu Başkanı olarak iş hayatında aktif rol almaktadır.

2010-2012 dönemindeki Yönetim Kurulu üyeliğini takiben, Aralık 2014 itibariyle İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği-İDA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak sorumluluk üstlenmekte ve halkla ilişkiler sektörünü temsil etmektedir.