IŞIL ARIDAĞ

IŞIL ARIDAĞ 1

Sağlık İletişimi Bölümü Jüri Üyesi

- ÜNİTE İletişim Yürütme Kurulu Başkanı

1960 yılında İstanbul’da doğan Işıl Arıdağ, 1978’te Robert Kolej’den mezun olmuştur. Yüksek öğrenimini 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Psikoloji dalında lisansüstü eğitimi almıştır.

Reklam ve halkla ilişkiler alanlarında profesyonel görevlerini takiben, 1998 yılında dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen kurum ve markalarına stratejik iletişim danışmanlığı kapsamında içerik üretimi, medya ilişkileri, kamu ilişkileri,  kriz iletişimi ve etkinlik yönetimi sunmak üzere kurulan ÜNİTE İletişim’in kurucu ortağı olmuştur. 2016 yılında dünyanın lider iletişim grubu Edelman’ın Türkiye’de münhasır temsilcisi olan ÜNİTE, zaman içinde reklam ve dijital iletişim alanında yapılanarak entegre iletişim yönetimi bağlamında güçlenmiştir.

2002-2006 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği görevini yürütmüştür. 2010-2012 dönemindeki Yönetim Kurulu üyeliğini takiben, 2015-2016 döneminde İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği-İDA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak iletişim sektörünü temsil etmiştir.

ÜNİTE İletişim Yürütme Kurulu Başkanı olarak iş hayatında aktif rol alan Işıl Arıdağ, Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal kalkınması amacıyla kadın ve gençlerin güçlenmesi için çalışan platformları desteklemektedir. İletişim alanında konuk konuşmacı olarak birçok etkinliğe katılmakta, kurum ve markalara eğitim vermektedir.