İDİL YAZAR

İDİL YAZAR 1

YouTube İçerik Üreticisi

1985 Bursa doğumlu İdil Yazar, lise eğitimini Koç Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Amerikaya yerleşti. Babson College’da Girişimcilik ve Pazarlama bölümlerinden mezun oldu. 2 sene New York’ta dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan Coty’de görev aldı. 2009 yılında Türkiye’ye döndükten sonra kurumsal çalışma hayatına Digitürk ve LigTV’de devam etti.

2013 senesinde Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi aldı. Televizyon tecrübesi, aşçılık eğitimi ve mutfağa olan tutkusunu 2015 senesinde ‘İdil Yazar’ YouTube yemek kanalı açarak dijitalde birleştirdi. 800’den fazla yayınladığı tarifleriyle, YouTube’un en büyük kanallarından birine sahip.

2016 senesinde hürriyet.com.tr’de 1 sene boyunca köşe yazarı olarak görev aldı. Yazar kimliğini 2018’de Milliyet Gazetesine taşıdı.

Bein Gurme’de haftada 3 yayınlanan İDİL’DEN programını sunmaya devam ediyor.

İdil Yazar YouTube kanalından paylaştığı pratik yemek tariflerinin yanı sıra, ‘idil’s kitchen’ adında açtığı yeni youtube kanalı ile, Türk mutfağını Dünya’ya tanıtmayı hedefliyor.