HÜLYA GÜNDOĞAN UÇARLAR

HÜLYA GÜNDOĞAN UÇARLAR 1

Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü Jüri Üyesi

- Ajinomoto Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi

Japonya’nın 1 numaralı, dünyanın en büyük gıda üreticileri arasında yer alan Ajinomoto’nun Türkiye’yi bölgesel yönetim ve üretim üssü haline getirme vizyonuna kendini adayan yönetim ekibinin parçasıdır. Mayıs 2017’den itibaren Ajinomoto Türkiye çatısı altında Bizim Mutfak ve Kemal Kükrer markalarıyla birlikte şirketin kurumsal iletişim faaliyetlerini de yönetmektedir.

Hülya Uçarlar, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümünden sonra, yine Bilkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

Ajinomoto Türkiye’den önce 6 yıl boyunca Vodafone’da önce Faturasız, sonra Faturalı abonelerden sorumlu olarak yenilikçi ürünler ve kampanyalara liderlik etmiş, hem şirketin müşteri tabanını genişletmiş, hem de karlılığı hedeflerin üzerine çıkarmıştır. Vodafone Red, Vodafone Çiftçi Kulübü ve Vodafone Önce Kadın programlarını da yöneten Hülya Gündoğan Uçarlar, “Avantaj Cepte”, “Cepte Sağlık” ve “Kırmızı Işık” gibi yenilikçi uygulamaların geniş abone kitlelerine yayılmasına önderlik etmiştir.

Vodafone öncesinde, Ülker Bisküvi’de Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüten Hülya Gündoğan Uçarlar, pazarlama kariyerine 2003 yılında Procter&Gamble’da başlamış, Orkid, Alldays, Discreet, Prima gibi sektörünün lider markalarının pazarlama yönetimini üstlenmiştir.

Bugüne kadar P&G, Ülker ve Vodafone’da yönettiği markalar ve iletişim faaliyetleriyle hem Türkiye’de (Felis, Kristal Elma, Effie, Mixx) hem de uluslarası yarışmalarda(Cannes Lions Grand Prix, Grand Clio, GSMA Glomo Awards)aldığı birçok ödül bulunmaktadır.