GAMZE GÜRBÜZATİK

GAMZE GÜRBÜZATİK 1

Dijital & Mobil Bölümü Jüri Üyesi

- Fjord Türkiye Grup Direktörü

Üniversite Eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde tamamladıktan sonra University of Washington’da Uluslararası İlişkiler üzerine master yapan Gamze Gürbüzatik, profesyonel hayatına Seattle’da Cole&Weber United adlı reklam ajansında, müşteri ilişkileri ve strateji danışmanı olarak başladı.

Ardından Seattle’da DDB, Publicis ve Wunderman gibi reklam ajanslarında birçok markayla başarılı entegre kampanya yönetti. Bu dönemde calıştığı bazı markalar: Microsoft , Sun Microsystems, Dell, DLP Texas Instruments, Intel, McDonalds, Holland America Cruise Line ve Chateau Ste. Michelle Wineries.

2011 yılında Türkiye’ye döndü ve Tribal DDB’de Müşteri İlişkileri Direktörü olarak bir çok başarılı kampanyaya imza attı.

Ardından 2016 yılında Fjord İstanbul’da Program Direktörü göreviyle çalısmaya başladı, yaklaşık 8 ay sonra Studyo Lead’i ve arkasından da Grup Direktörü pozisyonuna atandı.

Strateji, tasarım ve müşteri yönetimi konusunda yaklaşık 15 yıllık deneyime sahip olan Gamze Gürbüzatik, Accenture çatısı bir tasarım ve inovasyon organizasyonu olan Fjord’un, Frankfurt stüdyosunda Grup Direktörü olarak görev yapıyor.

Aynı zamanda 2018 yılından beri Fjord’un Avrupa, Afrika ve Latin Amerika bölgesinde Industry X.0 Lead’i olarak da görev yapmakta.