FÜGEN TOKSU

FÜGEN TOKSU 1

Marka Deneyimi ve Aktivasyon Bölümü Jüri Üyesi

- Toksü ve Chase Halkla İlişkiler Kurucusu

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde MBA yaptı. Profesyonel yaşam sonrası Toksü ve Chase Halkla İlişkiler’i kurdu. Toksü & Chase bünyesinde tam kapsamlı iletişim danışmanlığı hizmeti sağladı. Aynı zamanda internet  yayıncılığına da başlayarak  “Altın Örümcek” ödüllü www.otoalsat.com otomotiv portalını, www.halklailiskiler.com halkla ilişkiler platformunu, Türkiye’nin tanıtımına yönelik hazırlanan www.cometoturkey.com  ve  www.visitingistanbul.com  portallarını yayınlıyor.

TÜHİD Başkanlığı görevini 2003-2014 yılları arasında yürüttü. Halen Onursal Başkan olup, aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyeliği göreviyle katkı sağlıyor. TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkan Yardımcısı, SEDEFED Başkan Yardımcısı, YEKON Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Teknolojide Kadın Derneği – WTECH Kurucu Üyesi ve Danışma Kurulu Üyeliği, UNDP Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu Üyesi olarak sivil toplum çalışmalarını yürütüyor. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti(TGC) ve Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyesi, Basın Kartı sahibidir.

İLAD (İletişim Araştırmaları Derneği) – İLEDAK İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu Üyesidir. Ülkemizde iletişim eğitiminin iyileştirilmesi hedefiyle İletişim Fakültelerinin Akreditasyon Çalışmalarında yer almaktadır. Bir çok İletişim Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans dersleri vermiştir. İletişim alanında yayınlanmış iki ders kitabı ve ulusal / uluslar arası yayınlanmış tebliğleri bulunmaktadır. www.halklailiskiler.com sitesinde iletişim ve marka konusunda video ile görüşlerini paylaşıyor. Ayrıca, youtube kanalı ile iletişim alanında bilgilendirmeler yapıyor.

Türkiye’nin tanıtımı hedefiyle, TOBB, TÜSİAD, TİM‘in de içinde bulunduğu 13 sivil toplum kuruluşu tarafından oluşturulan Türkiye Tanıtım Konseyi içinde Türkiye’nin Tanıtım Stratejisi’nin hazırlığında yer aldı.

Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD Gladyatörleri İletişim Ödülleri, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, Kredi Kayıt Bürosu “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Sosyal Sorumluluk Yarışması ve daha birçok yarışmada jüri başkanı ve üyesi olarak yer almaktadır. Ayrıca, birçok ulusal iletişim yarışmalarında yer almıştır ve uluslararası Web Awards ödüllerinde de jüri üyesidir.