FERMAN AKGÜL

FERMAN AKGÜL 1

maNga'nın Solisti, 06 Records Kreatif Direktör

MTV ödüllü rock grubu maNga’nın lideri, şarkı yazarı, prodüktör, yönetmen, oyuncu ve TV sunucusu olarak tanınmaktadır. Ferman ulusal ve uluslararası hitlere imza atmış ve kariyeri müziğin çok daha ötesine geçmiş Türkiye’nin önde gelen sanatçılarındandır.

1979 yılında Ankara’da doğan Ferman Akgül, MTV ödüllü müzik grubunun solistidir ve efsane Türk rock grubu maNga’nın şarkı sözlerini yazmaktadır. Ferman Akgül’ün yetenekleri onu Türkiye’nin en yetenekli sanatçılarından biri haline getirmiştir.

Ferman lisans eğitimini mimarlık üzerine alırken yüksek lisansını ise sinema üzerine yapmıştır.  TRT’de üç sezon boyunca kendi müzik programı Kulaktan Kulağa’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Ferman Akgül, Küçük Prens’in müzikal uyarlamasında pilot rolünü üstlendi.

2016 yılında solo müzik projesini hayata geçiren Ferman aynı yıl kendi bağımsız plak şirketi 06 Records’u kurmuştur.  06 Records şu sıralarda konsepti kendilerine ait olan Türkiye’nin ilk akustik müzik festivali “Unplugged Music Festival” ini hayata geçirmeye hazırlanıyor.